Merhaba, ben Mr.Deer, Kişisel gelişim ve Flört koçuyum. Bir süredir Kişisel Gelişim ve Flört konuları üzerine hem sahada hem de Online ortamda koçluk ve danışmanlık veriyorum. Çalışma alanlarım ve diğer detaylar sizlerle.

Öncelikle Koçluk nedir ? Sorusuna bir bakalım; 

Koçluk Belirli bir alanda uzmanlaşmış, ustalaşmış, kendini geliştirmiş ve farkındalığı yüksek olan ve başkalarına bu alanla ilgili yön gösteren ve gelişmelerine yardımcı olan kişiye koç ve sunduğu hizmete koçluk denir. Örneğin; Basketbol koçu, yaşam koçu, kariyer koçu, flört koçu vb. Koçlar; öğrendiği bilgiyi test eder, hatalar yapar ve bilgilerin işe yararlılığını birinci elden deneyimler. Danışanının ihtiyaçları doğrultusunda gerekli hedefleri belirlerken ve sonrasında hayata uygulama kısmındaki oluşabilecek engelleri tecrübelerine dayanarak önceden ortadan kaldırmaya yardımcı olurken, süreç boyunca yapılan hataları da aşması konusunda danışanın ihtiyacı olan desteği sağlar. Koçlar tecrübeleri ile hem zamandan hem de paradan tasarruf edilmesini sağlar

Koçun Önemi

Burada unutmaman gereken bir diğer şey de çoğu zaman insan tek başına da kendini geliştirebilir. Ancak yalnız başına çözerken hem yapacağın olası hataların sayısı artacak hem de telafileri için gereğinden daha fazla para ve en önemlisi zamanını boşa harcayabilirsin. Örneğin kırmızı hap veya pick-up (kız tavlama) konularını okursun ama bir terimi yanlış anlayıp öylece hayatına uyguladığında önünü alamayacağın bir dolu problemle karşılaşabilirsin. Bir uzman ile çalışmak en değerli varlığını doğru kullanmanı sağlayacaktır ”zamanını”. Ortalama bir binek araç ile Ferrari arasındaki para farkı zamanı satın almakla orantılıdır aynı şekilde uçak ile otobüs yolcu biletleri fiyatlarının arasında ki fark gibi. Hangi alanlarda çalışabileceğimize bakalım.

Flört

Şöyle düşünün daha önce hiç birini görüp beğendiniz ve gidip konuşmak istediğinizde ayaklarınız geri geri gittiğine şahit oldunuz mu, bu kişi bazen de uzaktan kesiştiğiniz ve size ilgisi olan biri olabilir. Yada sosyal ortamınızda ortak arkadaşlarınızın olduğu biri de olabilir. O sırada ne yaşıyoruz. Kafamızın içinde ya beni beğenmezse, ya sevgilisi varsa ya biri gelip bir şey derse, ya bana zarar verirse gibi bir sürü düşünce belirir yada gitsek bile ne diyeceğimizi bilmiyoruzdur. Öncelikle şunda bir anlaşalım, insan sosyal bir varlıktır ve iletişim en temel ihtiyaçlarının dan biridir. Tanımadığımız bir insana yaklaşmak ve konuşmak bize zarar getirmez ama tabi ki nasıl yaklaşıldığı ve ne söylenildiği fazlası ile önemlidir. Kadınlarla nasıl flört edilir bunu bilmeliyiz ve kendimizi arkadaş alanına (friendzone) ellerimizle sokmamalıyız. Flört olmazsa genlerimizin devamlılığı tehlikeye girer ve daha kötüsü üreme başarımız düşebilir.  Burada ki bahsettiğim tanışma ve sonrasını kapsan her türlü flört konusu dahildir.

İnsan İlişkileri

Bunlar bir yana, daha önce hiç yeni girdiği ortamlarda ilk kez adını söylediği andan itibaren insanlar da güven ve saygı duyulması gereken insan imajı oluşturan insanlara rastladınız mı? Selamlaşmaları, yürüyüşleri, beden dilleri, konuştuğu kelimeler, mimikleri ile insanları kendine hayran bırakan insanlardan bahsediyorum. Toplumda genelde böyle insanların ”şeytan tüyü” ile doğduklarına inanılır. Aslında bakılacak olursa evet, bu tarz insanlar toplumda karşımıza çıkabiliyorlar. Toplumda doğuştan şeytan tüyüne sahip insanlar olsa bile, doğuştan bu tüye sahip olmayan insanda; kendilerini doğru yönlerde geliştirerek aynı etkiye sahip olabilirler, hatta ve hatta daha da iyisi olabilirler. Doğuştan ayrıcalıklı olmak belki şanstır ama öğrenmeyi seçmek bir ayrıcalıktır!

Kişisel Gelişim

Kadınlarla başarılı olmak için önce kendi hayatımızda başarılı olmalıyız ”bir hayatımız olmalı”. Örneğin hayatında düzeni olmayan ve kendine saygı duymayan bir erkeğin hayatına kimse ne girmek ister nede ona saygı duyar. Kendinin farkında olmayan erkek doğal olarak, ne kendini sevebilir nede kendine saygı duyabilir. Erkek önce kendi hayatında olmaktan zevk alacak ki başkalarında onun hayatında olmak istesin. Tabi ki kendine saygı duyan erkek her önüne geleni hayatına almaz. Ve hayat bir doğal seçilim yarışı, bu yarışta başarılı olmak için güçlü olmalıyız. Fiziksel olarak güçlü olmamız gerektiği kadar duygusal olarak da güçlü olmalıyız yoksa en ufak olumsuz olayda hayatımız temelden sarsılır. Aslında gelişmek için yapmak gereken teoride basittir iş yapmak ”konfor alanından çıkmak” dimi ama iş pratiğe gelince ya düşüncelerimiz bizi engeller yada nereden başlayacağımızı bilmiyoruzdur, doğru hedefler seçmek önemli. Seçilen hedef kişinin mevcut yeteneklerine uygun mu? Sorusu fazlası ile önemlidir. Çünkü bu sorunun doğru cevaplan maması paranın ve zamanın israf edilmesine yol açabilir.  

Dipnot;

Ama her şeyden önce bilmen gereken bir şey var ki bir şeyi başarmak için onu gerçekten istiyor olman gerekiyor sonrası kolaydır. Sen gerçekten istiyor olduktan sonra öz güven, çerceve, kadın-erkek ilişkileri (flört),sosyal ilişkiler, beden dili, postür, saygı, etkili iletişim, çekici olmak, disiplin ve alışkanlık kazanmak, duygusal güç vb. bir çok Kişisel Gelişim ve Flört konuların da sorunlarınızı beraberce çözüp doğru hedefler koyabiliriz ve huzurlu bir yaşama sahip olurken gerçek bir erkek olabilirsin.

Eğitim Seçenekleri

Online Danışmanlık
 • İnternet bağlantısının olduğu her an ”Online Danışmanlık” hizmeti alabilirsin.
 • Form doldurmana veya eğitim dönemlerini beklemene gerek kalmaz.
 • Skype üzerinden hızlı erişim sağlarsın.
 • Konuyu sen belirlersin ve kişiseldir.

(Hizmet Sayfası için Tıklayın)

Workshop
 • Fizikseldir.
 • Ortalama 5 kişilik grup eğitimi.
 • Konusu önceden belirlenmiştir.
 • Saati ve ücreti standarttır.
 • Katılım için başvuru formunu doldurman gereklidir.

(Başvuru Sayfası için Tıklayın)

Birebir Danışmanlık
 • Fizikseldir.
 • Konuyu sen belirlersin ve kişiseldir.
 • Saatlik veya Günlük olarak ücretlendirilir.
 • Katılım için başvuru formunu doldurman gereklidir.

(Başvuru Sayfası için Tıklayın)