Merhaba millet, yazılarımda gerçek olaylar üzerinden yola çıkarak saptamalar yapmayı daha çok seviyorum. Bu yazımda sizlere kadınlara nasıl yaklaşılmaması gerektiğini iki uç örnekle açıklayacağım.

Whatsapp yazışması

Birinci örnek okulda tanınan, popüler olduğu söylenebilir bir kadınların sosyal medya hesabında paylaştığı ekran görüntüsünden geliyor. Yazışmaların çoğu karalanmış ama okunabildiği kadarıyla ;

Benzer bir yazı : Mavi Haplı Kafayla Gidildiğinde Friendzone

”Haddimi aştıysam affola, kötü bir niyetim yoktu bilmeni isterim, sıradan bir arkadaşın olmak yanında olmasam da buradan sohbet edebiliriz. Havadan sudan her şey gırgırına tabii, saygısızlık ve haddimi aşmam söz konusu olamaz. Çünkü öyle bir insan değilim, ileri ki zamanlarda bir dostun veya sırdaşın olabildiysem ne mutlu bana; tabii fikrine saygı duyarım, rahatsız ettiysem özrümü diler, hiç konuşmamış gibi yaparım.

Ama sana söz veriyorum, beni tanıdıkça anlarsın nasıl bir, insan olduğumu diğerlerinden farklı olduğumu. Bütün erkekler aynı olsaydı Allah 5 parmağını aynı boyda yaratırdı ama benim sizden ricam ön yargılı olmamanız sadece hepsi bu.”

ZARARSIZ TAVŞAN YAKLAŞIMI

Zaten son zamanlarda kadınların mesaj kutularına bolca yağan bu tip mesajları ifşa ederek sosyal medyadan ilgi topladıkları bilinen yaygın bir gerçek. Hatta geçenlerde Instagram’da ünlü erkeklerin kendisine attığı mesajları yayınlayan birkaç kadın da vardı.

Şimdi gelelim, bu mesajı atan kişinin yazdıklarına. Genel olarak baktığınızda bir kölenin efendisiyle konuşuyormuş hissiyatı veriyor. Ne demiştik eğer siz kadını ,kraliçe mertebesine koyarsanız kendinizi elbette köle yerine koyarsınız. Bana şunu söyleyin; bu mesajı atan kişiyle, sokakta sizden para isteyen dilenci de aynı dil ve üslubu kullanmıyor mu? Her ikisi de muhtaç, özgüvensiz ve talep eden konumunda. O kişinin donunun içine bu şekilde giremezsin.

Bir de demiş ki, ben diğer erkekler gibi değilim, beni bir tanısan seversin. Bu arkadaş kendisinin oldukça özel olduğunu düşünüyor. Dünyaya geldiğinde daha gözleri açılmayan kediler gibi dünya gerçeklerinden bir haber, heeey gidi yavrum heeey. Geldik son durağa uyanın artık !

Ayrıca, yaklaşımı oldukça pasif ve etkisiz ki bir kadının bu kafa yapısında olan bir erkeğin spermlerini taşıyıp, onu arzulama olasılığı yüzde 0(%0). ( Daha fazla bilgi ve ileri okuma için Robin Baker-Sperm Savaşları ).

Rahatsız ettiysem özrümü diler giderim”, bu cümle ise özgüvensizliğin nirvanası. Sen zaten buraya inanarak ve isteyerek gelmemişsin ki, şansımı denerim, olursa olur olmazsa olmaz kafasındasın, hiç yırtıcı ve saldırgan değilsin. Bunların en başında kendine güven problemin var.

Niyetinin arkadaşlık olmadığı halde, sıradan bir arkadaşın olmak istiyorum demesi de büyük bir cesaretsizlik örneği. Programı hiç seyretmeme rağmen geçenlerde Survivor’da yanlış hatırlamıyorsam Sercan adlı yarışmacının buna benzer bir olayı vardı. Takip edenler varsa ne demek istediğimi anlamıştır.

Bir diğer örnek ise, yakından tanıdığım bir kız arkadaşımın başına gelen olay :

Whatsapp yazışma 3

KADINLARI PARAYLA ELDE ETMEK ( ? )

Bu ikinci örnek ilkine göre kısmen daha cesur bir hareket ama bütünüyle yanlış bir yol. Bakın bir kadına kendisini orospu gibi hissettirirseniz sizden hızla uzaklaşır ve orospu kalkanlarını direkt kaldırır. Etkilemeyi düşündüğünüz kişinin donunun içine yine bu şekilde giremezsiniz. Seksi doğrudan ortaya sürmek size hiçbir şey kazandırmaz. Bu olaydaki erkek doğrudan çıkartıp masaya vurmuş, yurtdışı için pek bir şey söyleyemem. Ama bu taktik bizim ve bizim gibi ülkelerde işe yaramaz. Bu durum genelde ters teper. Bu işin doğrusu olsa olsa seksi ima ederek konuşmaktır. Ama olaydaki erkeğin yolu bütünüyle yanlış.

Olmamış ama, olması bir o kadar muhtemel olay ise erkeğin sokak ortasında bağırış çağırışa maruz kalmasıdır. Ki bu da kendi başını oldukça ağrıtacak. Çevredeki insanların toplanıp kendisini bir çember içinde bulmasının işten bile olmadığı bir durum, yine de bu durumda ucuz yırtmış diyelim. Kadınlar bu tip durumlarda genellikle donma ya da kaçma tepkisi veriyorlar bazen savaşmayı seçenler de olmuyor değil.

Benim arkadaşım olan kız bu durumda yapmamış. Bir başka kadın gel eşlik et deyip kendisini bekleyen erkek arkadaşının yanına kadar götürüp bir güzel dayak yemesine sebep olabilirdi. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Benzeri yazı ; Eş seçimden Evliliğe